Második Fair Play Kupa Asztalitenisz találkozó – Harkány

Immár a második Fair Play Kupa Asztalitenisz evangelizációs alkalmat rendeztük meg, ezúttal Harkány gyönyörű sportcsarnokában, ahol 14 asztalon játszottunk. Ezt az alkalmat is az asztalitenisz társadalom azon résztvevőinek szerveztük, akik még hasonló rendezvényen nem vettek részt. Pécs környékén nagyon aktív asztalitenisz élet folyik, rengeteg igazolt és amatőr játékossal. Meghívásunkra 90-en regisztráltak és ebből 70-en neveztek be ezen a június 19-ei napsütötte vasárnapon, ahol a résztvevők amatőr, megyei-városi és NB1-NB3 kategóriában mérhették össze játéktudásukat a 11 és 70 év közötti nevezők.

A versenynapot Pető Imre lelkész testvérünk nyitotta meg, aki bemutatta egyházunkat, igei gondolataiban beszélt az advent jelentéséről és kiemelte a Biblia üzenetét a sportszerű küzdelemről.

A mérkőzéseket három kategóriában rendeztük meg, ahol néha komoly küzdelmeknek lehettünk szemtanúi. Sportszerű küzdelem jellemezte még az első helyekért folyó mérkőzéseket is. Az NB1-NB2-NB3 kategóriában Bognár Barnabás győzött, a megyei-városi kategóriában Szántó Gyula győzedelmeskedett, az amatőr kategóriában pedig Kovács Mirella lett az első, Csonka Ernő szerezte meg a második helyet, Kovács Tibor és Bognár Zsolt közösen kapták meg a harmadik helyezettnek járó elismerést, míg párosban a Cseresnyés József – Szántó Gyula kettős nyerte a döntőt. A helyezettek kupa és érem mellett ajándékot is hazavihettek. Minden résztvevő kapott egy-egy feliratozott (www.adventista.hu) tollat és kiosztottunk 61 névre szóló Bibliát.

A rendezvény barátságos légkörét többféle pogácsa és ásványvíz tette emlékezetessé. Köszönet illeti jelen lévő testvéreinket, akik pogácsával és munkájukkal járultak hozzá a rendezvény lebonyolításához. Sokan fejezték ki hálájukat és örömüket első Bibliájuk átvételekor, különösen az volt szimpatikus a résztvevőknek, hogy a Biblián rajta volt a saját nevük. Sokan jelezték felénk, hogy visszavárnak bennünket jövőre is.

A missziónak ebben a formájában sok lehetőség rejlik még, hiszen ritkán van alkalom arra, hogy olyan embereknek adjunk egy kis betekintést az örök evangéliumba és adjunk a kezükbe Bibliát, akik még nem találkoztak Jézus Krisztus hívó szavával. Köszönet illeti a Hetednapi Adventista Egyház Dunamelléki Egyházterületét, akik felismerték és támogatták az evangelizációnak ezt a formáját, és lehetővé tették, hogy megszervezzük a Fair Play kupa harkányi rendezvényét is. Reményeink szerit 2024-ben is folytathatjuk a Fair Play Kupa sorozatot, amit újabb két helyszínen szeretnénk megrendezni a DET területén.