Első Fair Play Kupa – Asztalitenisz Találkozó Budapest – beszámoló

2023. április 2-án rendeztük meg az Első Fair Play Kupa Asztalitenisz Találkozót Budapesten, a BVSC asztalitenisz csarnokában. Testvéreinknek már évek óta tartunk asztalitenisz találkozókat országszerte, de ezt az alkalmat most az asztalitenisz társadalom azon résztvevőinek szerveztük, akik még hasonló rendezvényen nem vettek részt. Erre a napra a Dunamelléki Egyházterülethez tartozó Budapest és vonzáskörzetében élő profi és amatőr asztaliteniszezőket hívtuk. A versenyre 39-en neveztek férfiak, nők vegyesen, akiket több kategóriába osztottunk játékerejük függvényében. A tizenévestől a 70 évesig korig minden korosztály képviseltette magát.

A nívós versenynap egy közös áhítattal indult, amit dr. Tokics Imre lelkész testvérünk tartott. Tartalmas áhítatban mutatta be egyházunkat, szólt a közelgő húsvét bibliai hátteréről, és kiemelte Pál apostol gondolatait a sportszerű küzdelemről. A résztvevők közül többen jelezték, hogy nagyon tetszett, amit dr. Tokics Imre lelkész testvérünk megfogalmazott, és ez meg is látszott a résztvevők versenyhez való pozitív hozzáállásán.

A mérkőzéseket négy kategóriában rendeztük meg, ahol izgalmas és látványos küzdelmeknek lehettünk szemtanúi. A sportszerű küzdelem jellemezte még az első helyekért folyó mérkőzéseket is. Az igazolt (NB1-NB2-NB3) kategóriában Horti Tamás győzött, az igazolt (Budapest bajnokság és megye 1-2-3) kategóriában Ausmann Miklós győzedelmeskedett, az amatőr kategóriában Szűcs Károly lett az első, Molnár Imre szerezte meg a második helyet, Tokics Imre és Biró Benjamin közösen kapták meg a harmadik helyezettnek járó elismerést. A párosok versenyét a Bunda Szabolcs, Takács László páros nyerte.  A helyezettek kupa és érem mellett ajándékot is hazavihettek. A versenynapon résztvevőknek ajándékoztunk egy-egy feliratozott (www.adventista.hu) tollat, 25 db névre szóló Bibliát, 3 db kínai nyelvű Bibliát, életmód magazint és néhány szombatiskolai tanulmányt is. A rendezvény barátságos légkörét finom sajtos pogácsa és ásványvíz tette emlékezetesebbé.

A missziónak ezen formájában sok lehetőség rejlik még, hiszen ilyen szervezett formában ritkán adódik mód arra, hogy olyan embereknek engedjünk betekintést az örök evangéliumba és adjunk a kezükbe Bibliát, akik még nem találkoztak Jézus Krisztus hívó szavával. Köszönet illeti mindezért a Hetednapi Adventista Egyház Dunamelléki Egyházterületét, akik felismerték és támogatták az evangelizáció ezen formáját, és lehetővé tették, hogy megszervezzük a Fair Play kupa budapesti rendezvényét. Több résztvevő – szóban és írásban is – jelezte felénk, hogy nagy öröm és élmény volt számukra részt venni egy ilyen barátságos és családias hangulatú jól szervezett rendezvényen. Nekünk is élmény volt látni, hogy milyen örömmel vették kézükbe ajándék Bibliájukat. Mindezt az élményt az koronázta meg, ahogy láthattuk a kínai versenyzők megilletődöttségét és örömét, amikor átvették kínai nyelvű Bibliájukat.

A következő Fair Play Kupa Asztalitenisz Találkozót szintén a Dunamelléki Egyházterület támogatásával, 2023. június 18-án rendezzük Harkányban, ahová a környékbeli asztaliteniszezőket hívjuk egy baráti versenynapra. A jelenlegi résztvevők közül is többen jelezték, hogy szívesen eljönnének a következő alkalomra is.