Az Adventista Egyház Végrehajtó Bizottsága jóváhagyta a 2025-2030-as időszakra szóló új stratégiai tervet

Az „Elmegyek” kezdeményezés leegyszerűsíti a mérhető célok használatát a globális misszió és a lelki növekedés megerősítése érdekében.

2024. október 11., Amerikai Egyesült Államok, Alyssa Truman

A Hetednapi Adventista Egyház Generál Konferenciájának (GK) Végrehajtó Bizottsága a 2024. október 10-i éves tanácsülésen megszavazta a világegyház 2025-2030-as időszakra szóló hivatalos stratégiai tervének elfogadását. Ez a terv tükrözi a globális tagságban az egyház folyamatos elkötelezettségét az evangélium terjesztése és a lelki növekedés elősegítése iránt. A Jövőbeni Tervek Munkacsoport által kidolgozott új tervet először a 2023-as Éves Ülésen mutatták be, és azóta a divíziók visszajelzései alapján finomítottak rajta.

Az új stratégiai terv legfontosabb elemei

Az újonnan megszavazott „Elmegyek” stratégiai terv egyszerűsíti az egyház korábbi megközelítését, miközben átfogó célokat tart fenn. A 2013-ban jóváhagyott stratégiai terv 81 kulcsfontosságú teljesítménymutatót (KPI) tartalmazott, míg a legutóbbi 59-et. Az új terv mindössze 22 mérhető célt tartalmaz.

Dr. David Trim, a Levéltári, Statisztikai és Kutatási Hivatal igazgatója megjegyezte: „Ezek a mérhető célok teljesen felváltják a KPI-ket”. Trim továbbá hangsúlyozta a gyakorlatias, mérhető célok fontosságát. „Csökkentettük a korábbi terv összetettségét” – magyarázta – »hogy olyan keretet hozzunk létre, amelyet a helyi gyülekezetektől a divíziók szintjéig mindenki képes végrehajtani és mérni is tud«.

A stratégiai terv mérhető céljai négy prioritás alá vannak rendezve: Közösség Istennel, Identitás Krisztusban, Egység a Szentlélek által és Misszió mindenkiért. Mindegyik prioritást mérhető célok támogatják, amelyek az egyháztagokat és az egyházi egységeket segítik az egyház küldetésének teljesítésében.

Az Istennel való közösség prioritás keretében a legfontosabb mérhető célok között szerepel a rendszeres napi ima, a bibliatanulmányozás és a meditáció. Az Identitás Krisztusban célkitűzés az olyan jellegzetes adventista tanítások megértésének és gyakorlásának megerősítéséről szól, mint a szombat, a halottak állapota vagy a második eljövetel. Az Egység a Szentlélek által prioritás az egyházi egységek közti együttműködés előmozdítását hangsúlyozza, míg a Misszió mindenkinek az evangélium megosztásában részt vevő egyháztagok számának növelésére összpontosít, különösen a városi területeken és a 10/40-es ablakban.

David Trim bemutatja az új 2025-2030-as stratégiai tervet a végrehajtó bizottságnak (Fotóhitel: Michele Marques/ AME (CC BY 4.0)).

A stratégiai terv kivitelezésének erőforrásai

Az iwillgo.org weboldalon a 2025-2030-as mérhető célok és források segítik az egyházi vezetőket a stratégiai terv végrehajtásában és felhasználásában. „Közösségi média sablonokat, PowerPoint prezentációkat és nyomtatott anyagokat készítettünk több nyelven” – mondta Rick Kajiura, az Adventista Misszió kommunikációs igazgatója. „Ez segíteni fogja a divíziókat és a helyi gyülekezeteket abban, hogy saját környezetükben hatékonyan oszthassák meg a stratégiai tervet.”

A honlapot rendszeresen frissítjük új anyagokkal, amint azok elérhetővé válnak, beleértve a további nyelveken elérhető forrásokat is. Kajiura hangsúlyozta: „Az egyházi vezetők ezeket az erőforrásokat arra használhatják, hogy a stratégiai terv részleteit megosszák a hozzájuk tartozó egyházterületekkel, missziókkal, egységekkel és intézményekkel”.

Reakciók a világ minden tájáról

Az új stratégiai terv elfogadásával párhuzamosan a világ régióinak vezetői azon gondolkodnak, hogy miként valósítsák meg  ezeket a stratégiákat. Ezras Lakra, a Dél-Ázsiai Divízió (SUD) elnöke így nyilatkozott: „Együtt fogunk találkozni, hogy bemutassuk az új tervet, és megvitassuk a mérhető célok összehangolását osztályunk igényeivel és kihívásaival”. Lakra különösen nagyra értékelte az egyszerűsített megközelítést, megjegyezve, hogy ez így könnyebben alkalmazható.

Hasonlóképpen Barna Magyarosi, az Inter-európai Divízió (EUD) titkára is nagyra értékelte, hogy a terv a helyi igényekhez igazítható, és támogatta az egyszerűsített megközelítést. „A rövidebb, 22 célból álló [stratégiai] terv használhatóbb kiindulópontot biztosít azok számára, akiknek naponta kell vele dolgozniuk” – jelentette ki Magyarosi. „Ha a terv túl hosszú, lehetetlen mindent hatékonyan nyomon követni. Most már világosabban tudunk arra összpontosítani, ami fontos, és mindezt a területünk egyedi kihívásaihoz és realitásaihoz tudjuk igazítani.”

Dan Serns, az Észak-Amerikai Divízióhoz (NAD) tartozó Közép-Kaliforniai Egyházterület elnöke a mérhető célokat „ötletek menüjeként” jellemezte. Így nyilatkozott: „Ahogy átolvasom a célokat, több gondolat is felmerül bennem arról, hogyan lehetne fejleszteni az olyan területeket, mint a kiscsoportok, az ifjúság bevonása vagy a családi istentisztelet. Még ha nem is mérjük konkrétan ezeket a dolgokat, akkor is ötleteket adnak, amelyeket felhasználhatok a megbeszéléseken és a tervezésben”.

Ahogy az egyház 2025 felé és azon túl tekint, az új stratégiai terv világszerte vezérfonalként fog szolgálni az evangélium terjesztésére és a lelki növekedés elősegítésére irányuló küldetésének teljesítéséhez. Az egyszerűsített megközelítés és a mérhető célok remélhetőleg célzott hatékony szolgálatban fogják egyesíteni a világméretű adventista közösséget.

Fotók: ANN Staff

Forrás: https://adventist.news/news/adventist-church-executive-committee-approves-new-strategic-plan-for-2025-2030