Most végignézzük azokat a legfontosabb kérdéseket, amiket egy alakuló csoportnál érdemes tisztázni. Ha vannak már érdeklődők, akik nyitottak arra, hogy tanítványi közösséget alkossatok, beszéld meg velük a következőket:

  1. Online vagy offline csoport lesz? Manapság nehéz időt találni arra, hogy találkozzunk egymással, ezért sok csoport úgy dönt, hogy a csoporttalálkozóit az internet segítségével tartja meg. Amennyiben egy gyülekezetbe jártok és/vagy viszonylag közel laktok egymáshoz, azért érdemes a személyes találkozás lehetőségét is megfontolni. De mindenképp az legyen a szempont, hogy minden csoporttag számára életszerű legyen.
  2. Milyen gyakran fogtok találkozni? A tanítványi csoportok ideálisan heti egy találkozással működnek. Ha ez semmiképp nem életszerű nálatok, akkor a kétheti találkozás még tartható, ennél ritkább találkozással viszont nem tudnak megvalósulni a csoport céljai.
  3. Mikor találkozzatok? Vannak csoportok, akik hétről hétre beszélik meg, hogy a következő alkalmat mikor tartják, ám az a tapasztalat, hogy ez az újra és újra átbeszélés aránytalanul sok energiát emészt fel. Törekedjetek heti fix időponthoz tartani magatokat. Ha ez a tagok időbeosztásának összeférhetetlensége miatt lehetetlennek tűnik, akkor hívjatok még egy pár embert és alkossatok két csoportot. 😊
  4. Meddig tart az elköteleződés? Nem szeretjük a végtelen, beláthatatlan dolgokat. Érdemes megbeszélni a legelején a csoporttagokkal, meddig terveztek közösen, és aztán ezt az időtartamot szintén megbeszélés alapján meg tudjátok hosszabbítani. Egy nyolchetes periódus erre alkalmas, ugyanis ennyi idő alatt a tagok belejönnek az interaktív Bibliaolvasás rejtelmeibe és már jó tapasztalatokat szerezhettek az egymásért való könyörgésben és a másokért való szolgálatban. Kétheti találkozás esetén egy tizenkét hetes időszakot célszerű meghatározni. Az utolsó tervezett alkalommal beszéljétek meg, hogy szeretnétek-e meghosszabbítani az elköteleződést és ha igen, mennyivel.
  5. Mit fogtok olvasni? A tanítványi csoportban olvasási tervet követünk. Ha nincs konkrét ötletetek, összeállítottunk egy nagyszerű kezdő olvasási tervet, amit innen tudtok letölteni. Egy hétre érdemes 5-7 bibliai fejezetet kitűzni, függően attól, mennyit vállalnak a csoporttagok. Heti 5 fejezetnél kevesebb már nem biztos, hogy támogatja a rendszeres, napi igeolvasás célját.

 

Csoportalkalmak menete

A legelejétől kezdve érdemes magatokat egy fix menetrendhez kötni, hogy minden beleférjen, amit szeretnétek átbeszélni az alkalom során. A csoportalkalom ideális hossza a csoportlétszámtól függően 60-120 perc. Személyenként 15-20 perc időt mindenképp szánjunk rá az alkalomra. Jól eshet időnként tovább maradni és elbeszélgetni, de gondolj arra, hogy nem mindenkinek mindig van rá lehetősége, hogy több időt szánjon a találkozóra. Visszavetheti a lelkesedést, ha az a benyomásotok róla, hogy túlságosan hosszú. De nézzük, mi mindennek kellene beleférnie:

  1. Egy naplóbejegyzés megosztása a többiekkel. Az előző héten olvasott igeszakaszokból mindenki felolvas vagy összefoglal egyet, ami különösen nagy hatással volt rá.
  2. Bajtársi közösség. Osszátok meg egymással a küzdelmeiteket, tapasztalataitokat a saját tanítványságotok megélésével kapcsolatban. A csoport használhat önvizsgálati kérdéseket is. Imádkozzatok egymásért.
  3. Misszió. Beszéljétek meg, ki milyen elhívást kapott Istentől mások szolgálatára. Bátorítsátok benne egymást és imádkozzatok azokért, akik felé szolgáltok.

„Bízzál az Úrban teljes szívedből, és ne a magad értelmére támaszkodj! Minden utadon gondolj rá, és ő egyengetni fogja ösvényeidet.” (Példabeszédek 3:5-6.)